login     icon mail

logo werkgroep oud heerenveen 250

5 juni lezing over Watersnood 1825
Door publiekshistoricus Arnoud van de Ridder
Luchtfoto van Heerenveen met Crackstate
De Veenkamer tijdens het sorteren van de plaatjes voor het plaatjesalbum
De Veenkamer tijdens het sorteren van de plaatjes voor het plaatjesalbum

Door ruimtegebrek in onze Veenkamer, zijn we op zoek naar extra werkruimte. Die is o.a. nodig voor ons digitaliseringsproject en om het legaat van Klaas Kuipers onder te brengen. Daarnaast moeten we stellingen inrichten voor de opslag van boeken en historisch materiaal.

Veenkamer

In 2021 hebben we in overleg met de gemeente Heerenveen eindelijk een eigen ruimte gekregen: de Veenkamer in de Heerenveense School. Deze ruimte was voorheen in gebruik als magazijnruimte en ook als zodanig ingericht. Dankzij de hulp van veel vrijwilligers en het slim inkopen van de inrichting konden we enkele maanden later deze ruimte in gebruik nemen.

De afgelopen jaren is er veel gebruik van deze ruimte gemaakt door het samenkomen op de vaste dinsdagen en zaterdagen en daarnaast nog door de bijeenkomsten van verschillende werkgroepen om alle activiteiten te coördineren.

Door de vele documenten, foto’s en boeken die we hebben verkregen van particulieren is het noodzakelijk deze gestructureerd te verwerken en op te slaan.
Daar ontbreekt simpelweg de ruimte voor. Zoals u op de foto kunt zien is gedurende weken de Veenkamer gebruikt als werkruimte voor het plaatjesproject. Daardoor konden andere noodzakelijke activiteiten slechts met veel improvisatie doorgang vinden.

Gemeente Heerenveen

Wij hopen dat we binnenkort van de gemeente Heerenveen hulp krijgen om ons werk op een verantwoorde manier te kunnen voortzetten, maar ook als u een geschikte ruimte beschikbaar hebt of weet te vinden dan houden we ons van harte aanbevolen.



e-Boekhouden.nl

Onze sponsors: